העתיד מגיע! האם אתם מוכנים?

מה תגידו אם אספר לכם שהעתיד מגיע? כבר עכשיו, בכל רגע, העתיד כבר כאן.

איך אני יודע זאת?
כי נכון להיום המדענים עדיין לא מצאו דרך לעצור את הזמן. הזמן רץ כל הזמן ולכן העתיד בסוף תמיד מגיע. היום הוא בעצם העתיד של אתמול.

ולכן השאלה היחידה שרלוונטית לכם היא – האם התכוננתם?
האם הכנתם את כל התכניות לבוא העתיד, האם הכנתם את הגוף, הנפש והמשפחה לעתיד, האם בניתם את עצמכם כראוי והאם הכנתם הגנות למקרי סיכון.

זו לא שאלה פילוסופית, זו שאלה פרקטית עם השלכות מעשיות לחיי היום יום – זו הסיבה שאנחנו הולכים ללמוד, רוכשים השכלה, מקימים עסק, מתחילים תפקיד חדש בעבודה, מתחילים לעשות כושר, מפסיקים לעשן, אוכלים נכון – הכל במחשבה על העתיד. אנחנו משלמים בטווח הקצר מחיר, זיעה, כעס ולפעמים סבל כדי לבנות את עצמנו לעתיד.

אבל לא תמיד – כשזה מגיע לכסף שלנו אנחנו לפעמים שוכחים שיש עתיד. אנחנו רוצים את הכל כאן ועכשיו. אנחנו רוצים לחיות כאילו אין מחר, אנחנו רוצים לתפוס את הרגע, אנחנו רוצים לפנק את עצמנו ואת ילדינו כמה שאפשר ולפעמים מעבר לכך.

ומה יהיה מחר? נסתדר.
אבל אז מגיע חשבון הבנק ומזכיר לנו – שלום, העתיד הגיע.

את מה שהוצאתם אתמול, תשלמו היום. ואת מה שתוציאו היום, תשלמו מחר. בתשלומים, לפעמים עם ריבית. ואם לא חשבתם כבר היום על החלפת האוטו בעוד 3 שנים, על טיול בר המצווה לחו”ל בעוד 7 שנים, על היציאה לפנסיה בעוד 20 שנה או על החתונה של הילדים בעוד 30 שנה זה לא משנה. הם יקרו בכל מקרה.
השאלה היחידה הרלוונטית היא – האם אתם הכנתם את עצמכם ואת חשבון הבנק שלכם לעתיד שבסוף יגיע.

איך מתכוננים לעתיד? יש שיטה מוכרת וקוראים לה “תכנון כלכלי אישי ומשפחתי”. זהו תהליך מסודר, מדויק ומקיף בו חוקרים לעומק את כל הצרכים שלכם – המידיים והעתידיים.
לוקחים בחשבון את ההכנסות וההוצאות, הנכסים שצברתם וההלוואות, היעדים והחלומות, ובונים תכנית כלכלית אישית ומשפחתית שמתאימה בדיוק לכם, ושתבטיח לכם שאתם לא תופתעו כשהעתיד בסוף יגיע.

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להחליט אם אתם לוקחים את עתידכם בידכם כבר היום, או יושבים בחיבוק ידיים ומחכים ש… העתיד יגיע.